Mini talent show pokračuje – nový casting

Mini talent show Mini talent show Mini talent show Mini talent show

Víkend od 20.11. do 22.11.2009 patril mládeži. V televízii Markíza to bola súťaž v SuperStar, no v prípravách na ďalšiu show nezaostáva ani Slovenská televízia, ktorá usporiadala už tretie kolo castingov s vyhľadávaním detských talentov v oblasti spevu, tanca, hre na hudobný nástroj či ich talent v niečom neobvyklom. Casting prebiehal v priestoroch Cinemax v sobotu v Žiline a v nedeľu v Košiciach (obchodné centrum Optima). Registrácia začala ráno o 9.30 a trvala do 12.00 hod., a za tento krátky čas sa zaregistrovalo a následne predviedlo svoj talent len v Košiciach vyše 1000 nových talentov mladších ako 15 rokov. Pre účinkujúcich ale aj pre ich doprovod – rodičov i priateľov to bolo namáhavé, unavujúce, ale i veselé, zábavné ako to dokazujú aj naše fotografie z tohto castingu. Atmosféra bola vynikajúca, čakajúci sa medzi sebou bavili, ale i oddychovali či pripravovali a dolaďovali svoje vystúpenia. Pre viacerých to bola výnimočná situácia a neopakujúca sa príležitosť vstúpiť do tohto biznisu. Tréma zväzovala ruky i nohy, u spevákov aj ich jazyk. No pre všetkých to sú nezabudnuteľné zážitky.

Mini talent show Mini talent show Mini talent show Mini talent show

STV ale zatiaľ nehovorí, kedy plánuje reláciu vysielať. "Častí bude toľko, koľko talentov bude na prezentáciu. Nič nie je definitívne rozhodnuté," píše sa v oficiálnom fóre Mini Talent Show na webe STV.

Mini talent show Mini talent show Mini talent show Mini talent show

Mini Talent Show sa okamžite po svojom štarte 18. septembra 2009 vyšvihla do vysokého nadpriemeru Jednotky, jej trhové podiely začali v nasledujúcich týždňoch útočiť na hranicu 30 percent, ako povedal Martin Kontúr, PR manažér Jednotky STV. Detská Mini Talent Show na STV sa vysiela každý piatok v hlavnom vysielacom čase. Ale veď kto by nepoznal hudobno - zábavnú show s Petrom Marcinom a Mariánom Čekovským o objavovaní a podporovaní mladých talentov? Úlohou detských účinkujúcich je urobiť na javisku čo najväčšiu šou a pritiahnuť tak k obrazovkám množstvo divákov, ale zároveň zviditeľniť naše mladé talenty a podať im pomocnú ruku v ich ďalšom rozvoji. Po Pošte pre teba sa stala druhým najúspešnejším prime-time formátom. S narastajúcim úspechom sa zvyšovala aj stopáž programu. Prvé vydanie Mini Talent Show malo vyhradený 75-minútový slot, ďalšie diely už dostali 90-minút a aktuálne je stopáž prostredníctvom programových zmien navyšovaná až na 100 minút. Relácia začala predstavovať vážnu konkurenciu aj pre dlhoročnú zábavnú šou Markízy Aj múdry schybí, ktorej v rámci podobnej cieľovej skupiny odoberala divákov. Panelák na Jojke ostal podľa zdrojov nedotknutý. No Mini Talent Show si získava stále viac a viac svojich fanúšikov. Nejde totiž o klasickú súťaž s vyraďovaním ale vyberá a prezentuje to najlepšie z najlepšieho. Deti v jednotlivých kolách nie sú vyhadzované, ale naopak, sú objavované, prezentované a podporované. V spolupráci s odbornou porotou sa hľadajú možnosti, ako rozvíjať ich talent, a to nielen počas jedného vydania relácie, ale aj do budúcnosti. Do formátu je zapojené široké spektrum kultúrnej a odbornej verejnosti. Hosťami v jednotlivých vydaniach sú odborníci na tanec, populárni speváci, poprední herci, muzikanti, jednoducho všetci tí, ktorí svojou účasťou dajú verejnosti jasný signál, že majú záujem, aby sa v našej krajine podporovala kultúra. Kto nevyužil casting v mestách Žilina a Košice a má doma talentovaného potomka do 15 rokov ktorý spieva, tancuje, hrá na nejaký hudobný nástroj prípadne vie niečo neobvyklé môže sa ešte zapojiť a prihlásiť sa na casting 28.11.2009 v Bratislave, budova STV, Mlynská dolina. Tak ako to bolo aj doteraz, ak sa chcete prezentovať v kategórii SPEV, pripravte si 2 skladby, jednu rýchlu a jednu pomalú. Môžete spievať na svoj hudobný podklad – na CD alebo USB kľúči. Ak sa chcete prezentovať v oblasti TANCA, prineste si svoj kostým a hudobný podklad na CD alebo USB kľúči. Ak sa chcete prezentovať v oblasti HRY NA HUDOBNÝ NÁSTROJ, prineste si ho so sebou. To sú základné podmienky. Tou najhlavnejšou je samozrejme vek do 15 rokov. A kto má záujem zúčastniť sa natáčania tejto super show ako divák, je možné prihlásiť sa. Jeden diel natáčania trvá približne 3 hod., v jeden deň sa natáčajú 2 časti, obe v popoludňajších hodinách. Už teraz sa tešíme na vystúpenia nových malých veľkých talentov.

Mini talent show Mini talent show Mini talent show Mini talent show