Elán a diaľnica v Považskej Bystrici s elánom

Považská Bystrica sa dočkala. Po dlhých rokoch trápenia je konečne diaľnica Sverepec-Vrtižer hotová. Jednou so sprievodných akcií slávnostného otvorenia v dňoch 29. a 30.5.2010 bol sobotný večerný program. Na futbalovom štadióne v Považskej Bystrici vystúpila legendárna Slovenská skupina Elán. S elánom. Vstup bol voľný, a tak túto príležitosť využili tisícky mladých ale aj skôr narodených fanúšikov z celej Bystrice no i širšieho okolia. A bolo sa na čo pozerať!

Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB!

Koncert bol vynikajúci, veď ako ináč, keď slovenská rocková legenda Elán bola v zostave Jožo Ráž (gitara, spev), Ján Baláž (gitara, spev) ba aj Vašo Patejdl (klávesy, spev) a predviedli takmer dvojhodinový fantastický koncert koncertov. Báječná show, okrem spevu a hudby doplnená aj krásnou svetelnou show. Pri ich nesmrteľných skladbách, pri najväčších hitoch ich kariéry sme si mohli zaspomínať na pesničky ako Láska moja, Ak nie si moja, Bosorka, Kočka, Neviem byť sám, Zanedbaný sex, Voda, čo ma drží nad vodou (z filmu Fontána pre Zuzanu), Sestrička z Kramárov, Stužková, Od Tatier k Dunaju, Amnestia na neveru, Tanečnice z Lúčnice, Nie sme zlí, Jedenáste prikázanie, Ulica, Kráľovná bielych tenisiek, Zaľúbil sa chlapec, a mnoho ďalších. Elán v súčasnosti doplňajú ďalší výborní hudobníci: Boris Brna (bicie), Peter Farmbauer (spev, gitara), Ľubo Horňák (klávesy), Henry Tóth (gitara).

Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB!

Koncert mal šťavu, mal „gule“. Nikto by neveril, že táto skupina má za sebou už vyše 40 ročnú kariéru, kto by si spomenul že vznikli v roku 1968! Za tú dobu absolvovali stovky a stovky koncertov na Slovensku aj v Čechách. Tento dňa 29.5.2010 v Považskej Bystrici patril medzi tie najvydarenejšie. Fanúšikovia sa zabávali skvele, Elán roztočil kolotoč búrlivých emócií, hromadného tanca a spevu. A kto prišiel, neľutoval.

Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB!

Okrem radosti z koncertu majú obyvatelia Považskej Bystrice aj radosť z dokončenia dialničného úseku, čím sa uvoľní prepchatá križovatka priamo v centre mesta. Výstavba diaľničného úseku Sverepec - Vrtižer oficiálne začala v decembri 2007. Celá diaľnica D1 mala byť podľa plánov dokončená v októbri 2010. Odovzdaná bola teda v predstihu. Považská Bystrica sa povznesie nad všetky mestá na Slovensku, lebo má krásnu diaľnicu priamo ponad mesto, je to nová pýcha, krásna dominanta.

Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB!

Možnosť prehliadnuť si diaľničný most ponad Považskú Bystrici si nenechali ujsť tisícky ľudí. A to nielen obyvateľov priamo z mesta, ale aj zo širokého okolia. V sobotu bola možnosť si na diaľnici zakorčuľovať, povoziť sa na bicykli alebo len tak prejsť sa. Už od rána prúdili na diaľnicu obrovské davy ľudí, pretože všetci boli zvedaví na dielo, o ktorom už toľko počuli. Bol tu aj zaujímavý sprievodný program doplnený ukážkami zásahu polície a hasičov, vrátane vrtuľníka a rôznych atrakcií pre deti či dospelých. Večer pred definitívny nočným otvorením tohto úseku premiér slávnostne prestrihol pásku a rozsvietil ilumináciu mosta nad ktorým sa krásne vznášal vysvietený Považkobystrický hrad.

Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB! Elán a dialnica v PB!